21 czerwca, 2024

Korzyści płynące z kredytu konsolidacyjnego

Kredyt konsolidacyjny czyli opcja, która łączy wszystkie zadłużenia kredytobiorcy w jedną korzystną rat. Obecnie wiele osób rezygnuje ze starania się o tego typu rozwiązanie, z obawy przed dodatkowym pogorszeniem sytuacji materialnej i związanej z tym niewypłacalności. Wówczas dobrym wyjściem okazuje się skontaktowanie z ekspertem do spraw kredytów, który profesjonalnie doradzi rozwiewając wszelkie wątpliwości.

Duża ilość osób starających się o kredyt odczuwa stres podczas negocjowania warunków i zawierania umowy kredytowej. Szczególnie ci, którzy mają aktywne umowy kredytowe w kilku bankach na raz odczuwają strach przed złożeniem kolejnego zobowiązania kiedy nie radzą sobie ze spłatą tych obecnych. Przekonanie że to tylko pogorszy ich sytuację materialną Doprowadza do zaniechania tych czynności.

Poszukiwania optymalnej opcji kredytu konsolidacyjnego możemy wesprzeć o różne warianty porównywarek i kalkulatorów kredytowych dostępnych w sieci.

Na co zwrócić uwagę?

Aby znaleźć ofertę dla nas idealną, która odpowie na nasze potrzeby i będzie dopasowana do naszych możliwości finansowych, musimy szczególną uwagę zwrócić na:

  • Wysokość wskaźnika Rzeczywistej Rocznej Stopy Procentowej czyli RRSO
  • Wymagane zabezpieczenia kredytu – bardziej korzystne warunki spłaty adresowane są do klientów mających zastaw pod hipotekę
  • Działania z tytułu niewywiązywania się z umowy – dobrze jest zorientować się w jaki sposób bank zareaguje na przejściowe problemy w spłacie zadłużenia, czy będzie dążył do rozwiązania umowy, czy zdecyduje się na podniesienie odsetek
  • Wysokość prowizji – czyli dodatkowa opłata wliczana do wysokości raty, która stanowi ekwiwalent z tytułu udzielenia kredytu konsolidacyjnego
  • Nowy okres spłaty – im wyższa wysokość raty tym okres spłacania jest krótszy, wydłuża się kiedy raty osiągają korzystne dla kredytobiorcy wartości.
  • Wysokość skonsolidowanej raty – powinna być niższa od sumy dotychczasowych zobowiązań, wyjątek stanowi zadłużenie o skróconym okresie spłaty
  • Całkowity koszt spłaty kredytu -ze względu na wydłużenie okresu spłaty może on być wyższy niż pierwotnie zakładano
Zobacz także:  Konsolidacja jak to działa

Jeśli mamy taką możliwość w postaci osoby z naszego otoczenia, która mogłaby polecić określony kredyt konsolidacyjny, gdyż swoje uregulowanie zadłużeń ma już za sobą, warto skorzystać z tego rodzaju rekomendacji gdyż daje nam to pewność sprawdzonej opcji na dogodnych warunkach.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.