23 lipca, 2024

Kredyt gotówkowy nie tylko w banku

Po kredyt gotówkowy sięgamy niejednokrotnie nie tylko w przypadku chęci sfinansowania zakupu niezbędnej nam rzeczy, często po prostu zmusza nas do tego chwilowy brak płynności finansowej. Każdego z nas może spotkać sytuacja, kiedy z różnych przyczyn wydał posiadany zapas gotówki, a zaraz po tym pojawiają się nieoczekiwane sytuacje, a wraz z nimi problemy z opłaceniem nieoczekiwanych wydatków. Nie każdy ma wówczas ma tak komfortową sytuację, że może zwrócić się po pomoc do przyjaciół i rodziny, a często bywa i tak, że oni również oni nie mogą sobie pozwolić na dodatkowe wydatki i udzielenie nam żadnego wsparcia.

Zewnętrzna pomoc finansowa

Jeśli w kręgu bliskich osób nie ma nikogo, kto byłby w stanie pozwolić sobie na pożyczkę, jedynym słusznym rozwiązaniem wydaje się być kredyt bankowy lub nierzadko również pozabankowy.

Próbujmy uzyskać kredyt gotówkowy w banku

Zaczynając szukać pomocy finansowej, warto najpierw sprawdzić dostępne opcje w naszym banku gdzie mamy swój rachunek, czyli u źródła. Owszem na rynku dostępnych jest całe mnóstwo kredytów gotówkowych, ale niekoniecznie muszą one być dla nas opłacalne w danej chwili. Może się okazać, że nasz bank może nam zagwarantować kredyt gotówkowy na najlepszych warunkach, z którego jako znani i zaufani Klienci skorzystamy bez zbędnych procedur, a nawet bez zaświadczeń o zarobkach. Kolejną sprawą jest to, że od swojego banku możemy otrzymać preferencyjne warunki finansowe, czyli niższą marżę, prowizję i oprocentowanie. Inne oferty możemy zacząć sprawdzać, dopiero kiedy nasz bank po analizie wniosku, który złożyliśmy, odmówi nam udzielenia kredytu.

Czy warto wziąć chwilówkę?

Parabanki pomimo tego, że tak źle się o nich mówi, utrzymują się nadal na rynku, ponieważ udzielają finansowania osobom, które otrzymują odmowy w bankach. Do nich również możemy skierować swoje kroki i liczyć na ograniczenie formalności kredytowych do minimum, a nawet to, że nie zostanie sprawdzona nasza historia kredytowa w BIK-u. W przypadku kiedy naprawdę pilnie potrzebujemy wsparcia, oferty parabanków mogą się okazać dla nas jedynym rozwiązaniem. Pieniądze możemy pożyczyć szybko, nie musząc przechodzić skomplikowanych formalności ani dokumentować zarobków, a dla wielu osób atutem będzie fakt, że środki pożyczki możemy mieć do dyspozycji w kilka minut.

Zobacz także:  Parabank, jakie są złe i dobre strony tej instytucji.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.