21 czerwca, 2024

Narzędzia, które mogą pomóc przy podjęciu decyzji o opłacalności kredytu samochodowego

Wytrawny kredytobiorca powiedziałby, że jego intuicja praktycznie nigdy go nie myli a on sam z łatwością może wybrać jak najlepszy dla siebie kredyt samochodowy. Niestety, większość osób nie ma w tej materii ani zbyt dużego doświadczenia, ani też odpowiedniej wiedzy. I właśnie dlatego, większość z nas musi posiłkować się danymi znalezionymi w Internecie. Zwłaszcza, że istnieją ciekawe narzędzia, które mogą nam w tym pomóc!

Porównywarki kredytów samochodowych

Opłacalność wybranej oferty kredytu samochodowego można analizować na wiele sposobów. Jednym z nich jest porównanie jej z innymi ofertami. W internecie istnieją dziesiątki takich porównywarek. Najlepiej skupić się na takich, które przedstawiają najwięcej informacji. Chodzi tu nie tylko o ogólnie pojęte koszty, ale też (a może przede wszystkim) o ich elementy składowe i ich procentowy udział w wartości kredytu.

Wyszukiwarki kredytów samochodowych

Wyszukiwarki kredytowe działają podobnie jak porównywarki, z tą jednak różnicą, że przedstawiają one dane zgodne z aktualnymi potrzebami Klienta. Żeby z nich skorzystać, należy przede wszystkim wprowadzić interesującą nas kwotę, ewentualny wkład własny i oczekiwany czas spłaty kredytu (najczęściej podawany w miesiącach). Z wyszukiwarki kredytowej warto skorzystać, gdy już podjęliśmy decyzję co do zasadności konkretnego kredytu, ale nie mamy pewności, która z wybranych ofert będzie dla nas najlepsza.

Rankingi kredytów samochodowych

Rankingi

samochodówek

to zestawienia, w ramach których przedstawia się poszczególne oferty kredytów samochodowych. Rankingi te mają formę statyczną. Oznacza to, że przedstawione w nich informacje nie zmieniają się pod wpływem danych podanych np. przez Klienta w formularzu. Są one po prostu oceną podmiotu zewnętrznego, który – co ważne – nie zawsze musi być rzetelny i bezstronny. Niestety bardzo często rankingi są przedstawione w ten sposób, by zainteresować Klienta konkretną ofertą wybranego banku.

Zobacz także:  Kredyt samochodowy przez Internet? Czemu nie!

Podsumowanie

Istnieje szereg narzędzi, dzięki którym można sprawdzić opłacalność poszczególnych ofert kredytów samochodowych, lub też porównać je ze sobą. Niestety, nie zawsze są one wiarygodne. Dlatego mądrze postępuje ten kredytobiorca, który korzysta z kilku baz danych jednocześnie. Oczywiście należy przy tym zwracać uwagę na miesiąc, którego aktualne rankingi dotyczą.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.