28 maja, 2024

Kredyt samochodowy przez Internet? Czemu nie!

Kredyty samochodowe powoli znikają z rynku usług bankowych. Mimo to oferta banków samochodowych jest wciąż bardzo duża, a co za tym idzie – daje ona olbrzymie pole manewru kredytobiorcom. Dziś – być może ze względu na sytuację pandemiczną – coraz więcej banków stawia na zdalny wybór odpowiedniej oferty kredytowej. Popularnością cieszą się zwłaszcza odpowiednio skrojone aplikacje internetowe, dzięki którym można wybrać kredyt odpowiedni dla siebie.

Podstawowe informacje – na co zwrócić uwagę?

Decydując się na kredyt samochodowy przez Internet, należy pamiętać o konieczności zdefiniowania podstawowych parametrów kredytu o który – być może – będziemy wnioskować.

Dla kogo? Oferty kredytów samochodowych różnią się pomiędzy sobą nie tylko w oparciu o wysokość rat lub sumę kredytową, ale też z uwzględnieniem klienta docelowego. Jeśli jest nią osoba fizyczna, kwestia ta jest w zasadzie dość prosta. Jeśli jednak „targetem” jest firma, to wysokość rat kredytowych nieco spadnie (ze względu na podatek VAT). Co więcej, oferta samochodów „na firmę” jest rozbudowana o nieco większe modele, które są dostosowane do potrzeb przedsiębiorstwa (transport, logistyka itd.).

Marka – choć aplikacje internetowe oferujące dostęp do różnych produktów kredytowych są stworzone przez konkretne banki samochodowe (a co za tym idzie – wybrane marki), to ze względu na współpracę rynkową, w skład tych ofert wchodzą modele również wielu innych producentów, niejako „skojarzonych” z daną marką. Dzięki temu wnioskodawca ma znacznie większą możliwość wyboru konkretnej oferty.

Parametry samochodu – po wyborze określonej marki, aplikacje przekierowują użytkownika do konkretnych ofert, które filtrowane są w oparciu o bardziej precyzyjne parametry samochodu. Mowa tu przede wszystkim o rodzaju spalanego paliwa, pojemności, klasie pojazdu, modelu itd.

Uwaga! Wybierając odpowiedni wariant kredytu samochodowego dla siebie (lub dla swojej firmy), nie można zapominać o tym, że prezentowane w ofercie banków samochodowych kredyty, mogą w rzeczywistości oferować nieco inne warunki spłaty. Dotyczy to zwłaszcza sytuacji, gdy zamawiany samochód ma ściśle określone parametry użytkowe i funkcje, których nabycie wiąże się z dodatkowymi opłatami. To one odpowiedzialne są za wzrost miesięcznej raty zobowiązania samochodowego.

Zobacz także:  Narzędzia, które mogą pomóc przy podjęciu decyzji o opłacalności kredytu samochodowego

Podsumowując, na samym wyborze oferty kredytu samochodowego wszystko się nie kończy. Bank samochodowy będzie też zobowiązany do dogłębnej oceny zdolności kredytowej klienta, co może doprowadzić do znacznego wydłużenia wszystkich formalności.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.